Y kuşağının terimini çok sık duyduk, ancak Z kuşağını duydunuz mu? Y kuşağının yanı sıra, birçok işletme, teknolojiyi daha iyi anlamaları nedeniyle Z kuşağını hedefliyor.

Terminolojide Z Kuşağı, teknolojinin hızla geliştiği bir grup insandır. Çeşitli bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilir ve bu bilgileri sosyal medya kanalları aracılığıyla arkadaşları ve akrabaları ile paylaşabilirler.

İşletme sahiplerinin Z kuşağını potansiyel müşterileri olarak belirlemelerinin nedeni budur. Teknolojiyle ilgili bilgileri daha iyi olmakla birlikte, Gen Z, söz konusu markanın kalitesini tanıdıklarında bir markaya daha yüksek bir bağlılığa sahiptir.

Peki, ürünlerinizi satın almak için Gen Z'yi nasıl çekersiniz? İşte deneyebileceğiniz bazı ipuçları:

Z Kuşağı sosyal medya alışkanlıklarını öğrenin

Bu benzersiz nesil genellikle günlük olarak birkaç sosyal medya kullanır. Günde en az iki saat Facebook, Instagram ve YouTube kullanıyorlar. Bu nedenle, işletmenizin veya ürünlerinizin zaman çizelgesinde görünmesini istiyorsanız, bu platformlarda reklamını yapmanız gerekir.

Ürünlerinizin reklamını yapmak için hangi platformun en iyi olduğuna karar vermeden önce araştırma yapın. Her sosyal medyada reklam bütçenizi ayarlamanın kolay bir yoludur. Araştırma size potansiyel pazarınızın zamanını en çok Instagram'da geçirdiğini gösteriyorsa, Instagram reklam bütçenizi artırabilirsiniz.

Etkileyen kişileri işe alın

Etkileyiciler, z kuşağı tarafından alınan kararların çoğunda önemli bir etkiye sahiptir. Genellikle, bir ürün veya hizmet satın almaya karar vermeden önce birkaç etkileyiciden bilgi ararlar.

Pek çok şirketin ürünlerini pazarlamak için etkileyicileri işe almasının nedeni budur. Ünlülerle karşılaştırıldığında, etkileyiciler daha fazla müşteri kazanma konusunda daha yeteneklidir.

Z nesli ile etkileşimli bir deneyim oluşturun

Gen Z, açık fikirli bir grup insandır. Fikirlerini web sitesi sayfalarında veya sosyal medyada dile getirmeyi severler. Bu şekilde davranırlar çünkü başkalarının söylediklerini dinlerken onu severler.

Pek çok gen z, bir ürün hakkındaki yorumlarını veya incelemelerini aktif olarak paylaşır. Sosyal medyanızın yorum bölümlerinde fikirlerini belirtmelerine ve bu yorumları takdir ettiğinizi göstermelerine izin verin.

Ürünleriniz hakkında daha olumlu eleştiriler ve yorumlar kazandıkça, daha fazla insanın mağazanıza onu sizden satın almak için akın ettiğini göreceksiniz. Gelecekte hizmetinizi veya ürünlerinizi iyileştirmek için temel olarak bazı yapıcı eleştiriler seçin.

Rahat bir alışveriş deneyimi yaratın

Gen Z'nin çoğunun doğrudan bir mağazadan satın almak yerine çevrimiçi alışveriş yapmayı tercih ettiği inkar edilemez. Bu Gen Z türü için, banka / kredi kartı gibi satın alma işlemlerini tamamlamak için ATM'ye gitmek zorunda kalmamaları için bazı ödeme alternatifleri sağladığınızdan emin olun.

Ancak doğrudan bir mağazaya gelmeyi seçen bazı Gen Z de var. Bu sayede sevkiyatları beklemek zorunda kalmazlar ve malı kendi gözleriyle görebilirler. Son teknoloji Barkod sisteminden hızlı işlemlerle mağazanıza gelen Gen Z için en iyi deneyimi sağlayın .

POS ayrıca işletme sahiplerinin birçok Gen Z için yüksek talep gören bir sadakat programına sahip olmalarını sağlar. Bir alana bir satın al veya ücretsiz kargo gibi programlar bunlar arasında popülerdir. En iyi Satış programının yardımıyla bu programları optimize edin .

Sonuç

Perakende işinizi Z Kuşağı için daha çekici hale getirmenin birkaç yolu vardır. Pek çok işletme sahibi, muazzam sayıları ve teknoloji bilgisi nedeniyle onları potansiyel müşteriler olarak hedeflemektedir. En iyi stratejiyle, işletme sahipleri bu benzersiz pazara ulaşabilecekler. İyi şanslar!

İlgili Video

BarkodSis ile işinizi iki dakikadan daha kısa bir sürede yönetmeye başlayın. 14 gün ücretsiz deneme imkanı. Yıllık ücreti yoktur. Hızlı kurulum ile ayar gerektirmez.


MakroCell Yazılım 12 yılı aşkın tecrübesi ve uygun fiyatları ile barkod sistemi ve otomasyonu sistemleri için çözümler sunmaktadır.